1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2021 r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Wójt Gminy Przystajń – Henryk Mach, w asyście: sekretarza Gminy Przystajń – Agnieszki Zabawy; przedstawiciela Rady Gminy Przystajń – Aleksandry Kierat oraz dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim – Bogdana Paprotnego i sołtysa sołectwa Bór Zajaciński – Józefa Chrzęstka, złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą postać Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, która to mieści się na murze Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim.

Tego dnia również Starosta Kłobucki Henryk Kiepura w imieniu mieszkańców powiatu oraz samorządu powiatowego, złożył wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową.