Help Furaha

W piątek 13 września mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły niezwykłych gości Marka Krakus- założyciela i Prezesa Fundacji Help Furaha, który na co dzień mieszka w Kenii i pracuje w Centrum Furaha oraz koordynuje i czuwa nad budową Centrum Rehabilitacji dla Dzieci z autyzmem, zespołem Downa i porażeniem mózgowym w Kenii, Beatę Bruś ambasadorkę Fundacji, pomysłodawczynię książki terapeutycznej „Koza Szczęścia”, Mateusza Szkop muzykoterapeutę, który miał sposobność odwiedzić kenijskie Centrum Furaha. Mateusz nadał wydarzeniu iście afrykański rytm. Oczywiście na spotkaniu pojawiło się wiele ciekawostek o Kenii i tamtejszych zwyczajach. Marek nauczył dzieci piosenki w języku suahili, a Beata przeczytała jedną z bajek „Koza Szczęścia” to zbiór bajek terapeutycznych wraz z propozycjami zadań dla najmłodszych uwrażliwiających na potrzeby i wyzwania drugiego człowieka. To opowieść o przyjaźni Oli z Polski i Makeny z odległej Afryki, a nieodłączną towarzyszką ich przygód jest koza Furaha.

Cały dochód ze sprzedaży książki przekazany jest na BUDOWĘ CENTRUM REHABILITACJI dla dzieci z autyzmem, zespołem Downa i porażeniem mózgowym w Kenii

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/NHwuCjFv4dJy36pV8