DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

28-09-2022

Moi Drodzy, rzecz jest taka, mamy dziś dzień PRZEDSZKOLAKA !!!

W tym dniu nasi najmłodsi koledzy i koleżanki zostali pasowani na przedszkolaka przez Pana Dyrektora, a potem czekała na nas wszystkich super zabawa.

DZIEŃ JABŁKA

28-09-2022

Nasze przedszkole odwiedziła wolontariuszka Amelka z klasy II, która przygotowała wraz z panią Anią dla wszystkich przedszkolaków jabłuszka z okazji Światowego Dnia Jabłka.

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

06-10-2022

Święto pieczonego ziemniaka to już tradycja w naszym przedszkolu. W tym roku również mieliśmy okazje zjadać pyszne ziemniaczki.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

15-11-2022

Dnia 5.11 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Balu przebrane w piękne bajkowe stroje.

06-12-2022

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj,rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył duże paczki, a w nich dla każdego coś dobrego.

Za prezenty dzieciaczki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.

KARNAWAŁ Z BABCIĄ I DZIADKIEM

01-02-2023

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W tym roku jest on powiązany z Balem karnawałowym, aby tańce i dobra zabawa rozgrzała serduszka! Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały serduszka z masy solnej. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wspólną zabawę.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/jV6Q4DeMSK3sDKid6

TEATRZYK BLASZANY BĘBENEK

13-02-2023

13.02 odwiedził nas Teatr Blaszany Bębenek że spektaklem „Renifer Niko ratuje zimę”. Jest to opowieść o małym reniferze, który za wszelką cenę chce nauczyć się latać i dołączyć do latającej eskadry Świętego Mikołaja. Nie przejmuje się niepowodzeniami i wyrusza w świat aby odnaleźć wioskę mikołaja. Na swojej drodze spotyka wilka, który wpada na pomysł aby pójść śladami małego renifera i dzięki niemu Niko postanawia uratować wioskę, ale żeby tego dokonać musi w końcu nauczyć się latać.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/m97HLjTmERyUVTbF9

DZIEŃ PIZZY

02-03-2023

Dnia 2 marca we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był Dzień Pizzy. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek oraz zrobić własną pizzę.

MAGICZNY ŚWIAT KAMIENI

ZAJĘCIA RYTMICZNE

07-03-2023

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia rytmiczne które uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci.

KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZE ZNANE I LUBIANE”

15-03-2023

W naszym przedszkolu odbył konkurs recytatorski: „Wiersze znane i lubiane”

Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Jury wyłoniło następujących laureatów:

3-4 latki: Miejsce I -Laura Brodziak; Miejsce II -Magdalena Grabinska;

Miejsce III – Klara Brodziak, Hania Kulej.

5-6 latki: Miejsce I -Dagmara Kmiecik; Miejsce II-Maja Ćwieląg, Wiktoria Gmyrek;

Miejsce III – Lilka Drab

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21-03-2023

Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno! Weź śniegi i lody i wynoś się do wody!”

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z wiosennymi ozdobami , na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

OGRÓD ZOOLOGICZNY W OPOLU

10-05-2023

10 maja w środę dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Ogród Zoologiczny w Opolu . Podczas wycieczki była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród przedszkolaków wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/CBXUMBy2q3c9MD4Y9

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ZDROWY TALERZ”

18-05-2023

W naszym przedszkolu odbył się w tym roku V Gminny Konkurs Plastyczny „Zdrowy talerz”. Wśród przedszkolaków gościliśmy również kolegów i koleżanki z Gminnego Publicznego Przedszkola z Przystajni. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej zdrowy talerz, którego inspiracją do stworzenia pracy był wiersz St. Karaszewskiego „Dla każdego coś zdrowego”. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

• 3-4-latki: I miejsce – Eliza Kmiecik i Laura Brodziak; II miejsce – Luiza Kmiecik i Nadia Zawierucha; III miejsce – Hanna Brodziak i Magdalena Grabinska
  • 5-6-latki: I miejsce – Tomasz Zawierucha i Lilianna Brodziak; II miejsce – Nadia Kmiecik i Amelia Wróbel; III miejsce – Nina Sękowska i Dagmara Kmiecik
  • Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. GRATULUJEMY !!!

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/VkwMRFgtdmtg1qqt7

DZIEŃ MATKI

26-05-2023

Z okazji Święta Mamy grupa Biedroneczki oraz Słoneczka przygotowała programy artystyczne. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały za ich miłość, która zostaje jak światło na całe życie.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/7Xiad8wh4UfQTmrY8