Pracownie komputerowe

W roku  szkolnym 2006/07 odbyła się uroczyste otwarcie nowej pracowni internetowej. W trakcie otwarcia obecny był Wójt Gminy Przystajń, rodzice i zaproszeni goście.


EU-UE_flaga_unii_euroEFS_z_podpisem

    Otrzymaliśmy nową pracownię internetową. Powstała ona w ramach programu wspófinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dodatkowe informacje można też uzyskać na stronach: www.efs.gov.pl oraz  www.europa.eu.int. W nowej pracowni jest serwer i 10 bogato  wyposażonych stanowisk uczniowskich z zainstalowanym m.in. systemem operacyjnym MS Windows XP PRO PL i pakietem biurowym Office Pro 2003. W skład każdego zestawu komputerowego wchodzi 17 – calowy monitor LCD, mysz optyczna, słuchawki, mikrofon. Komputery uczniowskie są wyposażone w napędy FDD, COMBO, a dodatkowo jeden z nich w głośniki i nagrywarkę DVD. Ponadto otrzymaliśmy sieciową drukarkę laserową, skaner, komputer przenośny i wideoprojektor. Nowa pracownia wraz z całym dodatkowym sprzętem daje dodatkowe możliwości wykorzystania komputerów nie tylko na lekcjach informatyki, ale też na innych przedmiotach.

    W grudniu 2007 roku otrzymaliśmy Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM).

    1.Co dostaliśmy?

•4 nowoczesne zestawy komputerowe z najnowszym systemem operacyjnym firmy Microsoft – Windows Vista, oprogramowaniem biurowym Microsoft Office Professional Plus oraz ciekłokrystalicznymi, siedemnastocalowymi monitorami firmy LG,
•urządzenie wielofunkcyjne HP Laser Jet 3052 umożliwiające drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie dokumentów,
•komponenty sieciowe umożliwiające podłączenie ICIM do szkolnego serwera będącego częścią wcześniej otrzymanej pracowni komputerowej,
•oprogramowanie edukacyjne takie jak: Powszechna Encyklopedia PWN, Atlas Świata PWN, Słowniki PWN PORTAL czyli: Słownik języka polskiego, wyrazów obcych, ortograficzny i poprawnej polszczyzny.

    2.Czy uczniowie korzystający z ICIM są narażeni na nieodpowiednie treści znajdujące się na stronach WWW?

•nie, ponieważ nad przeglądanymi stronami czuwa program Opiekun Ucznia, który nie pozwoli na wyświetlenie treści niewskazanych dla dzieci. Ponadto program jest skonfigurowany tak, aby pracownia służyła do pozyskiwania wiedzy i rozwijania zainteresowań uczniów.

Pracownia komputerowa

ICIM – biblioteka