W dniu 1 czerwca 2010 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Borze Zajacinskim harcerskim powitaniem „Czuj-czuj czuwaj” rozpoczął się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej im Stanisława Sojczyńskiegio ps. „Warszyc”. W tegorocznym festiwalu udział wzięły drużyny harcerskie oraz zespoły wokalne ze szkół podstawowych powiatu kłobuckiego. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach – zespoły wokalne i soliści.

Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce zdobyła IV Drużyna Harcerska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim,
II miejsce –  zespól wokalny „Wesołe nutki” ze Zespołu Szkół w Przystajni,
III miejsce – V Drużyna Harcerska „Słoneczni” ze Zespołu Szkół w Pankach.

Wyróżnienie wyśpiewał zespól wokalny „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzepicach.

W kategorii soliści, jury przyznało:

I miejsce dla Pauliny Mazur ze Zespołu Szkół w Pankach

II miejsce dla Michała Sikory ze Szkoły Podstawowej w Konieczkach

III miejsce dla Dominiki Janic ze Szkoły Podstawowej w Złochowicach.

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Kmieć ze Zespołu Szkół w Przystajni.

Harcerze, pełni wrażeń i dobrych emocji zapewnili udział w kolejnym już V Powiatowym Festiwalu.