WYSTĘP UCZNIÓW PODCZAS UROCZYSTOŚCI OTWARCIA WYSTAWY HAFTOWANEJ KOPII OBRAZU JANA MATEJKI „BITWA POD GRUNWALDEM”

13 listopada 2015 r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wystąpili w Zespole Szkół w Przystajni podczas uroczystości otwarcia wystawy unikalnej kopii obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.

Dzieci zaprezentowały najważniejsze wydarzenia historii Polski
oraz dzieje Oręża Polskiego, wcielając się w postacie historyczne, m.in.: króla Władysława Jagiełłę, Królową Marysieńkę, Zagłobę, Kmicica, Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego czy Józefa Piłsudskiego. Ich występ uświetnił śpiew najbardziej znanych pieśni patriotycznych, do którego mogli włączyć się również przybyli goście i mieszkańcy gminy Przystajń.

Słowa wypowiadane przez młodych artystów, barwne stroje, muzyka oraz gra świateł, stworzyły niezwykle patriotyczną atmosferę i wzruszyły niejedno serce.

Artyści zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

zdjęcia (kliknij)