SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

8 grudnia 2016 r. w świetlicy PSP w Borze Zajacińskim odbył się „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Uczestniczyło w nim 14 solistów w dwóch kategoriach wiekowych:
kl. II – III oraz kl. IV-VI. Celem konkursu było kultywowanie polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i  pastorałek, integracja społeczności szkolnej, rozbudzanie zainteresowań muzycznych oraz prezentacja talentów artystycznych

Solistów oceniało jury w składzie:

– p. M. Izydorczyk – dyrektor GOKSiR w Przystajni

– p. D. Janik – nauczycielka muzyki w ZS w Pankach

– p. I. Gros – Piśniak – nauczycielka jęz. angielskiego w PSP w Borze Zajacińskim.

Zgodnie z regulaminem jury brało pod uwagę następujące kryteria: poprawność wykonania (dykcja, intonacja),  dobór repertuaru i możliwości wykonawcy, pomysłowość i oryginalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

WYNIKI KONKURSU

W  kategorii wiekowej kl. II – III:

• I miejsce – Emilia Kała (kl. II)
  • II miejsce – Julia Krawczyk (kl. III)
  • III miejsce – Wiktoria Jelonek (kl. III)
  • Wyróżnienie – Magdalena Brzęczek (kl. II)

W  kategorii wiekowej kl. IV – VI:

• I miejsce – Piotr Filak (kl. VI)
  • II miejsce ex aequo – Paulina Paprotna (kl. VI) oraz Krzysztof Janik (kl. V)
  • Wyróżnienie – Alina Wochnik (kl. V)

Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy za udział, a w poszczególnych kategoriach wiekowych przyznane zostaną nagrody  za I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.

Laureat konkursu w kategorii kl. IV – VI Piotr Filak wziął udział w X Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kłobucku, w którym zajął I miejsce.