Mistrzostwa Polski Nowoczesnych Sztuk Walki SILESIA SAMURAI

25 marca 2017 r.  w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie odbyły się Mistrzostwa Polski Nowoczesnych Sztuk Walki SILESIA SAMURAI. Do Radlina przyjechało prawie 300 zawodników w różnych kategoriach wiekowych z całego kraju, a wśród nich Paulina Paprotna uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim. Od października 2015 r. zaczęła uczęszczać do Akademii Sztuk Walki „UECHI-RYU” w Przystajni , gdzie w każdy wtorek odbywają się dwugodzinne  treningi. Wyjątkowe zawody umożliwiły przedstawicielom różnych styli (karate, taekwondo, kickboxing, kung-fu itp.) wspólną rywalizację w konkurencjach, takich jak sceny walki w parach, walki przerywane, light contact. Ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski rozpoczęła się od Hymnu Polski w wykonaniu orkiestry górniczej oraz prezentacji ekip z całej Polski. 

Po raz pierwszy Akademia Sztuk Walki „UECHI-RYU” Zbigniewa Rychlewskiego z Częstochowy zagościła na Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walk w Radlinie. W tym wydarzeniu, 16 zawodników z tej szkoły rywalizowało o tytuł Mistrza Polski następujących konkurencjach: Karate – walka przerywana, Soft Stick Fight – Walki pałkami z pianki, Beat the Gate mini – pokonaj przeszkody.

Dla zawodników były to nowe wyzwania i doświadczenia, ale pomimo nowości w konkurencjach zawodnicy wyszli naprzeciw wyzwaniom i ruszyliśmy do walki o jak najlepsze miejsca w tych Mistrzostwach. Zawodników było dużo i w jednej kategorii wagowej było ich ponad 20 .

Podczas Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walk zdobyliśmy następujące medale w walkach przerywanych:
– Paulina Paprotna z Przystajni – 1 miejsce oraz zaproszenie na zgrupowanie do Polskiej Federacji Kick-Boxingu. Podczas zgrupowania odbędzie się selekcja do głównego i rezerwowego składu Kadry Polski.
– Aleksandra Powązka z Częstochowy – 3 miejsce
– Damian Paruzel z Wręczycy Wielkiej – 3 miejsce