„Jak Sobieski pod Wiedniem wojował” – przedstawienie historyczne

13.12.2017 uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w „żywej” lekcji historii na temat rycerstwa i oręża polskiego XVIIw. Spektakl en został wykonany przez aktorów z Agencji Widowisk Historyczno-Edukacyjnych ARKONA z Torunia. Przybliżyli oni uczniom najważniejsze wydarzenia i daty z okresu od II połowy XVI wieku do końca VII wieku. Odbyła się również prezentacja oręża: pełna zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable, broń palna (repliki). Przedstawiono ekspozycję replik przedmiotów użytku codziennego. Uczniowie mogli oglądać i przymierzać elementy uzbrojenia. Wzięli również udział w quizie sprawdzającym zdobyte przez nich wiadomości. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe, bite na miejscu monety. Na koniec przedstawienia nastąpił wystrzał z broni czarno-prochowej, repliki pistoletu z VII wieku.

< kliknięcie w zdjęcie przenosi do galerii >