VI Gminny Turniej Baśniowy

06.12.2017r w naszej szkole odbył się VI Gminny Turniej Baśniowy. Rywalizowało w nim 8 drużyn, w których zasiedli przedstawiciele klas IV-VII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim oraz Szkoły Podstawowej w Przystajni. Tegoroczny Turniej dotyczył twórczości wybitnego baśniopisarza H.Ch.Andersena. Zanim uczniowie przystąpili do rywalizacji, obejrzeli inscenizację baśni „Śnieżka” w wykonaniu uczniów kl. VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim. Następnie w bajecznej scenerii odpowiadali na pytania dotyczące wybranych baśni pisarza. Trzeba podkreślić, że rywalizacja pomiędzy drużynami była niezwykle wyrównana dlatego jury, w skład którego zasiedli nauczyciele poloniści z obudwu szkół przyznało następujące miejsca:

I miejsce exequo – kl. VI z PSP Bór Zajaciński i kl. VI SP Przystajń

II miejsce exequo – kl. IV SP Przystajń i kl.V PSP Bór Zajaciński

oraz wyróżnienie kl. VII PSP Bór Zajaciński i kl.VII SP Przystajń

Laureaci otrzymali nagrody. Życzymy im dalszych sukcesów.