Memoriał Janusza Kusocińskiego

08.06.2018r. uczniowie naszej szkoły dołączyli  do ponad 20 000 kibiców na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Uczestniczyli w Memoriale Janusza Kusocińskiego i byli świadkami spektakularnego wydarzenia lekkoatletycznego, z czego blisko 800 osób
to uczestnicy programu Szkolny Klub Sportowy oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

SKS-owa społeczność nie tylko po brzegi wypełniła jeden z sektorów na stadionie,
ale również aktywnie wspierała sportowców z trybun. Nikomu nie brakowało energii, pomimo tego, iż większość SKS-owców wcześniej brała udział w sportowych rozgrywkach, zorganizowanych przez Związek Lekkoatletyczny i AWF Katowice. Skoki, biegi, rzuty, szermierka, judo, boks, tor przeszkód, itp. – to tylko niektóre wyzwania, jakie czekały na uczestników programu SKS w lekkoatletycznym miasteczku, które znajdowało się na terenie Stadionu Śląskiego.

Nie mogło zabraknąć również czasu na wspólne zdjęcie, na którym uwieczniono społeczność SKS, czyli 800 osób ubranych w białe koszulki z logo #programSKS.  Wspaniała, sportowa atmosfera unosiła się nad Stadionem Śląskim w Chorzowie,
która wyrażana była również w trakcie zawodów za pomocą „wędrującej” po trubunach wielkiej flagi z hasłem „To właśnie #SKSnaŚLĄSKIM!”

Uczestnicy #programSKS mieli również możliwość spotkania się ze sportowcami
i zdobycia autografów. Była również okazja do … selfie z Ministrem Sportu i Turystki, Witoldem Bańką!

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie grup SKS, w końcu sport i wspólna pasja zawsze łączą, nawet tych najmłodszych. O tym świadczą nowe znajomości zawarte podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego. Życzymy wszystkim, aby się one rozwijały. Może za rok uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim znów spotkają  swoich  kolegów ze społeczności SKS na Stadionie Śląskim?

Wszystkie zdjęcia z Memoriału są dostępne na profilu SKS na Facebook’u:

https://www.facebook.com/pg/szkolnyklubsportowy/photos/?tab=album&album_id=483825248756465 

https://www.facebook.com/szkolnyklubsportowy/videos/484475705358086/

Zachęcamy do oznaczania się na zdjęciach, ich „lajkowania” i udostępniania oraz podzielenia się komentarzami pod galerią zdjęć czy pod filmem nt. co najbardziej podobało się Wam i jakie są wrażenia uczestników   

Szczegóły dostępne również na stronie:

http://szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci/sksnaslaskim—czy-swieci-slonce-czy-pada-deszcz-kibicowanie-fajne-jest