Młodzież Zapobiega Pożarom

28 marca 2019 roku, w Strażnicy Ochotniczej Straży  Pożarnej w Przystajni, przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej od hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych miejscowych zagrożeń. Turniej przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą grupę reprezentowali uczniowie klas I-VI natomiast drugą grupę reprezentowali uczniowie klas VII i VIII SP i uczniowie  gimnazjum.Turniej przeprowadzili Komendant Gminny mł.bryg. mgr Mariusz Koziński, przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kłobucku mł. bryg. mgr Arkadiusz Mielczarek oraz przedstawiciel Lasów Państwowych – Leśnictwo Łebki inż. Jan Kulej.
Miejsce III uzyskał Wojciech Kierat w kategorii VII i VIII a wyróżnienie uzyskała najmłodsza uczestniczka konkursu Magdalena Brzęczek.