VII Gminny Turniej Sołectw w Futbolu Stołowym

W czasie trwania Ferii Zimowych – 15.I.2020r., tj. środa – w Publicznej Szkole  im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim, odbył się VII Gminny Turniej Sołectw w Futbolu Stołowym zorganizowany pod hasłem: „Tylko słabi gracze biorą dopalacze!”.

Turniej został poprzedzony krótką prelekcją z zakresu profilaktyki przygotowaną przez zaproszonych Gości – funkcjonariuszy Policji: st. sierż. Marlena Wiśniewska – profilaktyk społeczny Kłobuckiej Komendy oraz sierż. szt. Artur Wróż, a także st. sierż. Marek Bojarski i mł. asp.  Sylwester Szlachcic – Dzielnicowi Komisariatu Policji
w Krzepicach. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie zagrożenia wynikają z zażywania niebezpiecznych substancji psychoaktywnych, a także poznali konsekwencje prawne z tyt. posiadania różnego rodzaju narkotyków. Dodatkowo w ramach VII Gminnego Turnieju Sołectw w Futbolu Stołowym promowano kampanię dot. bezpieczeństwa podczas ferii pod hasłem: „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jednocześnie nauczyciele szkoły:  pan Marek Jelonek pani Karolina Berg i Katarzyna Oziembała wraz z Partnerami Szkoły: przedstawicielami Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni – panią Małgorzatą Izydorczyk – dyrektor oraz panem Józefem Prusko – instruktorem, a także
z przedstawicielami Sołectw: Ługi-Radły – panią Danutą Janik, Brzeziny – panem Edwardem Chamela i Wilcza Góra – panem Zbigniewem Marczak oraz z-cą Przewodniczącego Rady Gminy Przystajń – panią Aleksandrą Kierat – swoją postawą promowali zdrowy styl życia,
a także zachęcali do rozwijania pasji oraz spędzania aktywnie czasu w atmosferze zdrowej rywalizacji  – wolnego od używek i dopalaczy.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Zawodnicy przestrzegali zasad fair-play oraz rywalizowali ze sobą drużynowo, reprezentując poszczególne Sołectwa w trzech kategoriach wiekowych:

 

-Szkoła Podstawowa klasy III-VI – 9 drużyn

I miejsce – sołectwo Ługi-Radły

II miejsce-sołectwo Wrzosy

III miejsce-sołectwo Wilcza Góra

 

– Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII – 4 drużyny

I miejsce- sołectwo Ługi-Radły

II miejsce-sołectwo Bór Zajaciński

III miejsce-sołectwo Siekierowizna

 

Dla uczestników przygotowano dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek do siatkówki, piłek do nogi oraz rakietek do tenisa stołowego. Dla każdego przewidziano również ciepły posiłek i napoje.