WESOŁA NOWINA – Jasełka PSP w Borze Zajacińskim

Dnia 5 stycznia 2020 w sali OSP Ługi Radły zostały zorganizowane Jasełka Bożonarodzeniowe przez Publiczną Szkołę Podstawową im. A. Mickiewicza w Borze Zajacińskim. Celem spotkania było przybliżenie tradycji bożonarodzeniowych. W przedstawieniu jasełkowym brali udział uczniowie klas I-III. Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie, w którym zaprezentowali się uczniowie z klas I-VIII oraz Zespół Śpiewaczy ” Ługowiacy”. Na uroczystość przybyli : reprezentant Pani Poseł na Sejm Lidii Burzyńskiej – Pan Łukasz Kiedrzyn, Wójt Gminy Przystajń Pan Henryk Mach, Radni Gminy Przystajń na czele z Panem Przewodniczącym Zbigniewem Kmieciem, Przewodniczący Komisji Oświaty Remigiusz Wręczycki, Proboszcz Parafii Ługi Radły ksiądz Jan Władysław Koźmin, Zespół Śpiewaczy „Ługowiacy”, przedstawiciele OSP Ługi – Radły, rodzice uczniów oraz mieszkańcy społeczności lokalnej. Młodzi aktorzy pięknie zaprezentowali się przed publicznością. Wspaniała gra aktorska oraz talenty wokalne naszych uczniów zachwyciły wszystkich zebranych. Śpiewem kolęd wzruszyli wszystkich zebranych, którzy chętnie włączyli się do śpiewu. Pokazało to jak tradycje bożonarodzeniowe wnikliwie wpływają na więzi i integrację środowiska lokalnego. Po zakończonym spektaklu podziękowania złożył Wójt Gminy Przystajń, ksiądz Proboszcz i przedstawiciel Pani Poseł Łukasz Kiedrzyn.
Jasełka zostały przygotowane przez nauczycieli: Barbarę Jelonek, Stefanię Hałaczkiewicz, Aleksandrę Kierat, Klaudię Brodziak, Annę Radka, Agatę Osyda, Karolinę Berg, Ursynę Kubat, Marka Buchwalda – oprawa muzyczna.
Za pomoc w organizacji uroczystości składamy serdeczne podziękowania dla Rodziców, Pań z KGW i strażakom OSP Ługi – Radły.

Wszystkim w Nowym Roku życzymy otwartości, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i nas samych….. ” bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”.