NOCOWANIE W SZKOLE

Z 11 na 12 czerwca 2021r. w naszej szkole odbyło się po raz pierwszy wydarzenie edukacyjno – wychowawcze, pn.: „Nocowanie w szkole”.

Celem tego wydarzenia była reintegracja uczniów klas I-IV w ramach zajęć rewalidacyjnych po powrocie do szkoły z izolacji wywołanej pandemią COVID-19, a także rozwijanie sfery emocjonalnej w przeżywaniu i zabawie; kształtowanie umiejętności współdziałania
i współpracy w zespole; kształtowanie umiejętności społecznych w wyrażaniu i zaspakajaniu swoich potrzeb.

Zgodnie z planem ok. godziny 19:00 wszyscy chętni uczniowie i opiekunowie: pojawili się w szkole wraz z niezbędnym ekwipunkiem.

Następnie rozpoczęła się realizacja programu, który przewidywał:

1.Przybycie uczestników i przejęcie opieki nad dziećmi przez opiekunów Wydarzenia.

2. Spotkanie w sali gimnastycznej, przypomnienie ustalonych zasad związanych
z Nocowaniem w szkole.

3. Wspólne przygotowanie miejsca do nocowania i kącika relaksacyjnego.

4. Zajęcia kreatywne „Pamiątka z nocowania”.

5. Przygotowanie przekąsek na seans filmowy.

6.Wieczorna toaleta.

7. Projekcja filmu „W głowie się nie mieści”.

8. Nocna atrakcja – iskierka na dobry sen (zimne ognie).

9. Sen.

10. Pobudka i poranna toaleta.

11. Bieg po rosie.

12. Wspólne śniadanie na trawie.

13. Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

14. Zakończenie imprezy i odbiór uczestników przez rodziców – godz. 9:00.

Wspólnie spędzony czas najlepiej dokumentują zdjęcia, a najtrafniejszą recenzją są opinie uczestników, którzy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili szczęśliwie do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom za możliwość wspólnie przeżytego czasu pełnego niezapomnianych wrażeń.

OPIEKUNOWIE:

Katarzyna Oziembała