Wirusoochrona

Uczniowie klas I-III z naszej szkoły po raz kolejny realizowali program wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt. ,,WIRUSOOCHRONA,, której głównym celem była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę). W zajęciach wykorzystano materiały edukacyjne przygotowane przez WSSE w Katowicach :

• Plakat informacyjno – edukacyjny ,,WIRUSOOCHRONA’’

• Tablica edukacyjna z krzyżowką

• Plakat ,,Szkoła czystych rąk”,

• Plakat ,,Grypa czy przeziębienie”?

• Ulotka ,,Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”

• Prezentacja „ Nie daj się grypie”

W ramach akcji zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne, które miał na celu m.in.: wzbogacenie i utrwalenie wiedzy z dziedziny zdrowia i higieny oraz kształtowanie prawidłowych nawyków higieniczno – zdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemicznej.

Ponadto podczas zajęć uczniowie obejrzeli  książkę elektroniczną wyd. Olesiejuk „Masz tę moc!”. Publikacja ta pomogła w sposób jasny i zrozumiały wytłumaczyć uczniom czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Zabawa z użyciem brokatu uświadomiła im łatwość przenoszenia bakterii z dłoni na dłoń i pobliskie przedmioty. Uczniowie otrzymali  również jako zadanie domowe kolorowankę –  w ten sposób zdobyte informacje przekazali najbliższym domownikom. Dodatkowym wsparciem akcji były obchody Światowego Dnia Mycia Rąk – 15.10.202r. Uczniowie w tym dniu wykonali plakaty promujące higienę rąk. Poprzez te działania dzieci wzbogaciły swoja wiedzę dotyczącą: zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej, właściwego ubierania się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Poznały zasady oraz sposoby jak chronić się przed przeziębieniem i grypą oraz jak postępować w czasie epidemii koronawirusa.

ZDJĘCIA