BohaterON

Nasza szkoła w tym roku szkolnym włączyła się do akcji BohaterON- włącz historię. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje:  Fundację Rosa i Fundację Sensoria. BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów. Klasy IV-VI zapoznały się ze słuchowiskiem pt. „ Mały – roznosiciel nadziei”. Słuchowisko wprowadziło uczniów w powstańczy klimat, odpowiedziało na pytanie, jaką rolę w powstaniu pełnił tytułowy „roznosiciel nadziei”; pomogło uczniom zrozumieć, czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Pokazało relacje międzyludzkie, solidarność i współpracę w czasie, gdy na szali stawiono własną rodzinę kontra miłość do Warszawy, do Polski. Akcja zakończyła się napisaniem listów do żyjących Powstańców Warszawskich, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce. Zarówno pocztówki, jak i listy zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.