„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”

W ramach projektu edukacyjnego „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie” uczniowie naszej szkoły wzięli udział lekcji historii, która ma wprowadzić uczniów naszej szkoły do obchodów 40 rocznicy stanu wojennego w Polsce. Lekcje przeprowadzono przy pomocy materiałów wydanych przez IPN. Zobaczyli również film dokumentalny „Nie zabierajcie mamy”. Film ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). Bazując na relacjach ofiar, poddajemy analizie metody działania komunistycznego aparatu terroru wobec społeczeństwa. W filmie umieszczono wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.

 https://youtu.be/WZzWUpGFbxo 

stan_wojenny_teka_edukacyjna