Ogłoszenie wyników VI Powiatowego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni: Stanisław Sojczyński” na prezentację multimedialną pt.: „Danuta Siedzikówna pseudonim INKA”

W dniu 1 marca 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim odbyło się rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni: Stanisław Sojczyński” na prezentację multimedialną pt. „Danuta Siedzikówna- pseudonim INKA”. Celem konkursu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnienie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość  Polski po II wojnie światowej.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie:

• klasy IV-V szkoły podstawowej
  • klasy VI- VIII szkoły podstawowej

W konkursie wzięło udział 14 uczniów- kl. IV – V oraz 27 uczniów – kl. VI -VIII z  szkół naszego powiatu: Szkoła Podstawowa im St. Ligonia Truskolasy, Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku Węglowice, Szkoła Podstawowa Zwierzyniec Pierwszy, Szkoła Podstawowa im.Orła Białego Kuleje, Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza Parzymiechy, Szkoła Podstawowa im. M.Konopnickiej Przystajń, Publiczna Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza Bór Zajaciński.

Jury dokonało oceny i wytypowało laureatów:

Kategoria: kl. IV – V szkoły podstawowe

I miejsce: Maciejewski Rafał – Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Parzymiechach

II miejsce: Chrzęstek Michalina – Publiczna Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Borze Zajacińskim

III miejsce ex aequo:

• Syguda Julia – Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach
  • Szczesna Agnieszka – Szkoła Podstawowa im Orła Białego w Kulejach

Kategoria: kl. VI – VIII szkoły podstawowe

I miejsce: Floriański Mateusz – Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach

II miejsce: Osadnik Kinga – Szkoła Podstawowa im. St. Ligonia w Truskolasach

III miejsce: Soluch Antoni – Szkoła Podstawowa im. St. Ligonia w Truskolasach

Wyróżnienie otrzymali:

• Paczkowska Aleksandra – Szkoła Podstawowa im. St. Ligonia w Truskolasach
  • Zawierucha Szymon – Publiczna Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Borze Zajacińskim
  • Leszczyna Maja – Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Parzymiechach
  • Leszczyk Karolina – Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Parzymiechach

Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Nagrody wraz z dyplomami zostaną dostarczone do szkół pocztą do 15 marca 2022r.