Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

 21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień skarpetek nie do pary, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Zespół Downa posiadają osoby obdarzone dodatkowym chromosomem.

Data obchodów  Trisomii  21  jest  symboliczna.  Przypada na  21  dzień  3  miesiąca  w roku,  ponieważ to właśnie trzeci, dodatkowy  chromosom  w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Zakładając tego dnia „KOLOROWE SKARPETKI NIE DO PARY” manifestujemy wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z tą wadą genetyczną. 

Uczniowie  i  przedszkolaki  Publicznej Szkoły  Podstawowej  w  Borze Zajacińskim   przyłączyli   się   do akcji „KOLOROWE SKARPETKI NIE DO PARY”.