Gminny Turniej Warcabowy 2022r.

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej.

Po przerwie pandemicznej wzięliśmy udział w Gminnym Turnieju Warcabowym, który w tym roku organizatorem była SZKOŁA PODSTAWOWA im. Marii Konopnickiej w Przystajni. Za prawidłowy przebieg turnieju odpowiadała Pani mgr Małgorzata Kierat z SP Przystajń oraz Pan mgr Marek Jelonek z PSP Bór Zajaciński. Celem Turnieju była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Turniej rozgrywano w czterech kategoriach systemem „KAŻDY Z KAŻDYM”.

– W kategorii klas I-II:

I miejsce Juszczak Mateusz

II miejsce Krawczyk Wiktoria

– W kategorii klas III-IV:

I miejsce Marczak Dawid

III miejsce Krok Bartosz

– W kategorii klas V-VI:

I miejsce Chrzęstek Michalina

III miejsce Brodziak Konrad

– W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce Marczak Szymon

II miejsce Radomski Karol

Najlepsi otrzymali dyplomy i medale wręczone przez Panią Dyrektor Monikę Rabenda oraz prawo do udziału w Powiatowym Turnieju Warcabowym, który odbędzie się 28 IV 2022 w SP 2 w Kłobucku, wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.