Szkolny Turniej Warcabowy

Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania i realizacji różnych strategii.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Szkolnym Turnieju Warcabowym, który został rozegrany 1.III -19 IV 2022. Do turnieju mógł zgłosić się każdy uczeń z klas I-VIII, a za zapisany oraz organizacje turnieju odpowiedzialny był Pan mgr Marek Jelonek. Uczniowie przed rozgrywkami ćwiczyli ze swoimi kolegami i koleżankami w świetlicy szkolnej na zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego oraz Sport Klub, jak również w domu. Rozgrywki odbywały się w 4 kategoriach wiekowych:

I-II klasa – I miejsce Juszczak Mateusz, II miejsce Kulawiak Zofia, III miejsce Krawczyk Wiktoria

III-IV klasa – I miejsce Marczak Dawid, II miejsce Kmieć Kacper, III miejsce Krok Bartosz

V-VI klasa – I miejsce Brodziak Konrad, II miejsce Chrzęstek Michalina, III miejsce Lizurej Nikodem,

VII-VIII klasa – I miejsce Karol Radomski, II miejsce Marczak Szymon, III miejsce Wręczycki Oskar,

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Turnieju Warcabowym, który odbędzie się w SP Przystajń 20 IV 2022. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.