Warsztaty ekologiczne w ramach Projektu Life „Śląskie. Przywracamy błękit”

21 września w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne dla dzieci realizowane w ramach Projektu Life „Śląskie. Przywracamy błękit”. Zajęcia z drugimi klasami przeprowadził Ekodoradca Subregionalny Ewa Chojnacka. Warsztaty dla dzieci pod tytułem: ” To ważne czym oddychamy” – miały uświadomić dzieciom czym jest powietrze i jak ważne jest aby było czyste. Przez zabawę, filmik edukacyjny a nawet doświadczenie chemiczne Ekodoradca starała się przybliżyć dzieciom czym jest smog, skąd pochodzi i jak bardzo negatywnie wpływa na nasze życie i zdrowie. Dzieci dmuchały baloniki, odpowiadały na trudne pytania ekologiczne i kolorowały malowankę przygotowaną do bajki o” Chorym domku”. Zwieńczeniem zajęć było wręczenie dyplomów Małego Ekologa.

Projekt Life ” Śląskie. Przywracamy błękit” będzie realizowany w latach 2022 – 2027. Założeniem projektu jest działalność edukacyjna zarówno dla dzieci jak i dorosłych mieszkańców gminy.