Biwak sportowo-sprawnościowy „Braterstwo bez granic”

W dniach od 25-26 listopada 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim odbył się biwak sportowo – sprawnościowy „Braterstwo bez granic”, w czasie którego uczestnicy wzięli udział m.in. w zajęciach integracyjnych i sportowych oraz mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną, przeżyć ciekawą przygodę w Salonie Wróżb, zapoznać się z obrzędem Świecowiska harcerskiego, śpiewania oraz wysłuchania gawędy o Braterstwie, którą opowiedziała dh hm Bożena Rumin. Harcerzy i zuchów odwiedziła Komendant Hufca ZHP w Kłobucku dh hm Beata Pluta. Po piątkowych atrakcjach uczestnicy biwaku nocowali w szkole. W sobotę harcerze uczestniczyli w zajęciach programowych: plastycznych : „Węzeł braterski” z dłońmi i Kartka Bożonarodzeniowa oraz w grach i zabawach harcerskich. Każdy biwak to dobra okazja i czas do wspólnych zabaw, pląsów oraz integracji drużyn hufca. W biwaku wzięli udział harcerze z 4 Drużyny Harcerskiej Bór z Boru Zajacinskiego,5 DH Słoneczni z Panek, KDH Leśni, 17 TDH Leśne Duchy i PGZ Wesołe Słoneczka z Truskolas. Na apelu podsumowującym organizatorzy wręczyli wszystkim drużynom uczestniczącym w biwaku dyplomy i nagrody. Organizatorami była Komenda Hufca, 4DH Bór z Boru Zajacińskiego i 5DH Słoneczni z Panek. Uczestnicy biwaku z naszej drużyny: dh Magdalena Brzęczek, dh Weronika Szyguda, dh Artur Sosnowski, dh Szymon Marczak, dh Mikołaj Kuczborski, dh Artur Kluska, dh Nikodem Lizurej. Opiekę nad harcerzami z naszej drużyny sprawowały dh pwd Ewa Psykała i dh Anna Radka.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/gXXRsrjPVHNWUZVG6