Poznaj Polskę – wycieczka klas I-III do Wrocławia

W październiku uczniowie klasy 1, 2 i 3 wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Najpierw zwiedzaliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”, centrum wiedzy o wodzie. Ośrodek ten łączy walory edukacyjne z wystawą różnych ciekawostek (zwierząt, pojazdów i innych przedmiotów ) związanych ze zbiornikami wodnymi (morza i oceany). Pan przewodnik oprowadzał naszą wycieczkę po centrum, pokazywał różne eksponaty, opowiadał niezwykłe ciekawostki o zgromadzonych tam eksponatach. Ekspozycję uzupełniają nowinki technologiczne – interaktywne tablice oraz multimedialne gry, z których dzieci chętnie korzystały. Dzieci podziwiały także najdłuższą w Europie drukarkę wodną, która tworzy różne wzory i napisy na ścianie wody. Chcąc wejść do budynku trzeba przejść przez ścianę wody, która w przypadku zbliżenia się do niej rozchyla się niczym kurtyna w teatrze.

Dzieci wzięły także udział w warsztatach, podczas których z pomocą prowadzących zajęcia, wykonały farby pastelowe w dwóch kolorach. Farby zabrały ze sobą do domu na pamiątkę.

Później dzieci spacerowały po alejkach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Podziwiały różne rośliny rosnące w ogrodzie. Miały okazję podziwiać różnorodne postacie ludzkie oraz zwierzęta wykonane przez studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z dyni i innych materiałów przyrodniczych wykonanych z okazji Święta Dyni.

Podczas spaceru po starej części Wrocławia (rynek i okoliczne uliczki) uczniowie mieli okazję poznać historię niektórych zabytkowych budynków i miejsc. W różnych zakamarkach historycznej części Wrocławia szukały krasnali – od niedawna symbolu tego miasta. Wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci.