DNI MICKIEWICZOWSKIE

14 grudnia miał miejsce finał Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „I Ty możesz zostać Mickiewiczem” rozpoczynając tym samym trzydniowe obchody Dni Mickiewiczowskich. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Uroczystość uświetniła prelekcja Pani prof. dr hab. Agnieszki Czajkowskiej z Uniwersytetu im. Jana Długosza pt. „Adam Mickiewicz daleki i bliski?”.

Nastrojowe spotkanie w formie kawiarenki literackiej poprowadziła Pani Agnieszka Biernacka. Goście mieli okazję wysłuchać piosenki „Niepewności” w wykonaniu uczniów oraz obejrzeć prace konkursowe. Nagrody wręczali: Prof. dr hab. Agnieszka Czajkowska, Sekretarz Gminy Sylwia Piątkowska oraz Dyrektor Szkoły Wioletta Skoczylas.

Gratulujemy naszemu uczniowi Szymonowi Marczakowi z klasy VIII, który zajął I miejsce w kategorii prace literackie. Życzy dalszych sukcesów.