WIRUSOOCHRONA

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim po raz kolejny przystąpiła do akcji informacyjno-edukacyjnej pt.  „Wirusoochrona”.  W akcji uczestniczyły kl. I-III. W ramach akcji w dniu 30.11.2022r. zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne, które miałyna celu m.in.: wzbogacenie i utrwalenie wiedzy z dziedziny zdrowia i higieny ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego nawyku mycia rąk. W zajęciach wykorzystano materiały edukacyjne przygotowane przez WSSE w Katowicach: prezentację, plakaty, ulotki oraz filmiki promujące mycie rąk nagrane przez uczniów z kl. III. Uczniowie oprócz wiedzy merytorycznej uczestniczyli również w różnych doświadczeniach i zabawach. Zabawa z użyciem brokatu oraz ręcznika papierowego i wody uświadomiła im łatwość przenoszenia bakterii z dłonina dłoń i pobliskie przedmioty. Dzieci podczas zabaw ruchowych uczyły się prawidłowo myć ręce. Uczniowie w szkole w grupach klasowych wykonali plakaty promujące higienę rąk.                                   Na zakończenie akcji w szkole uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia „Szkoły mycia rąk”. Poprzez te działania dzieci wzbogaciły swoja wiedzę dotyczącą: zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej, właściwego ubierania się odpowiedniodo warunków atmosferycznych. Poznały zasady oraz sposoby jak chronić się przed przeziębieniem i grypą oraz jak postępować w czasie epidemii koronawirusa.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/qrw8V7GA8xFzZ2Tm7