,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” Antoine de Saint-Exupéry

W dniu 20.02.2023 r. wolontariusze klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim (pod opieką pedagogów szkolnych) odwiedzili podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Spotkanie rozpoczął słodki poczęstunek przywieziony przez wolontariuszy. Uczniowie wraz z podopiecznymi hospicjum wspólnie wykonali masę porcelanową, z której wycinali ciekawe kształty lub lepili różnego rodzaju ozdoby. ,,Wyrabianie”, ,,wałkowanie”, ,,wycinanie” – dla osób starszych było zabawą, którą pamiętali z czasów swojego dzieciństwa. Trwały wspólne rozmowy…

Dla jednych i drugich był to wspólnie spędzony czas, wymiana zdań, przebywanie – tak po prostu – obok siebie.

Spotkanie zakończyło się wspólną herbatką, a wolontariusze otrzymali na pamiątkę kalendarze z logo hospicjum.