Wycieczka kl.VI do Sosnowca

W dniu 25 października 2023 roku uczniowie klasy 6 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych z zakresu geografii na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu. Na początku pobytu w muzeum, Pani przewodnik opowiedziała nam historii naszej planety,        o procesach zachodzących na Ziemi i organizmach żyjących w różnych okresach. Następnie udaliśmy się na warsztaty edukacyjne, zatytułowane  „Przeszłość Ziemi”. Podczas których mieliśmy możliwość zapoznania się z tabelą stratygraficzną oraz najważniejszymi wydarzeniami z historii geologicznej naszej planety. Dowiedzieliśmy się także, jak tworzą się skamieniałości i w jaki sposób można odtwarzać historię Ziemi. W trakcie wizyty w Muzeum Ziemi mogliśmy podziwiać imponujące okazy skamieniałości, piękne minerały oraz meteory. Następnie przeszliśmy do zajęć związanych z prognozowaniem pogody, gdzie zapoznaliśmy się z różnymi przyrządami pomiarowymi, rodzajami chmur i metodami przewidywania warunków atmosferycznych. Warto dodać, że tego dnia padało deszcz… Podsumowując, wycieczka ta była pełna fascynujących odkryć i nowej wiedzy. Muzeum Ziemi w Sosnowcu jest miejscem, które każdy powinien odwiedzić, aby zrozumieć historię Ziemi, na której żyjemy.

GALERIA ZDJĘĆ =>https://photos.app.goo.gl/aUT2pHfVVxy49eAZ9