I Powiatowy Turniej Szachowy z „Niepodległą” oraz Inauguracja projektu „Częstochowscy Żołnierze Wyklęci. Zapomniani Bohaterowie. Stanisław Sojczyński „Warszyc”, Stanisław Lisiecki „Jaguar” i inni…”

        Mieszkańcy gminy Przystajń oraz powiatu kłobuckiego uczcili 105. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności podczas uroczystości zorganizowanej w Sali Gimnastycznej w Borze Zajacińskim.

12 listopada  we wspomnianej placówce odbyła się inauguracja projekt ,,Częstochowscy Żołnierze Wyklęci. Zapomniani Bohaterowie. Stanisław Sojczyński „Warszyc”, Stanisław Lisiecki „Jaguar” i inni…”, którą uświetniła inscenizacja historyczna ,,Żołnierze Wyklęci. Bohaterowie Niezłomni”. Koordynatorami projektu są Anna Radka, Anna Chrzęstek, Aleksandra Kierat. Patronat nad wydarzeniem objęty Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska oraz Delegatura Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie reprezentowana przez Dyrektor Alicję Janowską.

Po inscenizacji rozpoczęto rozgrywki w ramach I Powiatowego Turnieju Szachowego z ,,Niepodległą” pod patronatem kłobuckiego Starostwa  Powiatowego. Turniej został  rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7  rund – każda po 15 minut na zawodnika. Organizatorem tego turnieju był pan Marek Jelonek – nauczyciel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 50 uczestników z Powiatu Kłobuckiego, którzy rozgrywali pojedynki w 4 kategoriach wiekowych. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów dla zwycięzców i dyplomów dla każdego uczestnika rozgrywek dokonali: Sędzia Zygmunt Ślęzak, Dyrektor PSP w Borze Zajacińskim – Bogdan Paprotny, Radni Powiatowi: Bożena Leszczyńska i Jerzy Kiepura oraz organizatorzy: Anna Radka, Anna Chrzęstek, Aleksandra Kierat, Kamila Kabała, Urszula Jelonek, Marek Jelonek.

Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:

KategoriaI miejsceII miejsceIII miejsce
Klasy I-IVWojciech WięchIgor UznyIgor Owczarek
Klasy V-VIISzymon KotasińskiJan PilarzKacper Labocha
OpenMichał ChwalanaKarol RadomskiDariusz Kierat
SeniorMarek SzumilasJózef KurekMieczysław Chwałczyk

Przygotowano również dyplomy i upominki dla najmłodszego (Szymon Siódmak – lat 5) i najstarszego zawodnika  (Józef Kurek – lat 84).

Rozgrywki przeprowadził sędzia Zygmunt Ślęzak – Prezes LKS ,,Czarna Damka” Lututów.

Całe wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno widzów, jak i uczestników Turnieju. Pełni pozytywnych wrażeń zapraszamy do udziału w kolejnej edycji szachowych rozgrywek i śledzenia wydarzeń w ramach projekt historycznego.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/PofNPCPFWtTQdLhC9