SZKOŁA PATRIOTÓW

27 listopada 2023 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego projektu „Szkoła /Przedszkole Patriotów”. Organizatorem wojewódzkiego projektu edukacyjnego było Kuratorium Oświaty w Katowicach, a partnerem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

W projekcie edukacyjnym wzięło udział 222 szkół i przedszkoli z regionu śląskiego.

Celem projektu było przede wszystkim pielęgnowanie pamięci o ważnych dla kraju i naszego regionu osobach, wydarzeniach oraz miejscach, które zapisały się na kartach polskiej historii, ale również historii naszych małych ojczyzn. Nasza szkoła została szczególnie wyróżnionych za szerzenie patriotycznych postaw i idei. Otrzymaliśmy Certyfikat oraz wyjątkowy znak Szkoły Patriotów w postaci bandoliera i symbolicznych Ziaren Niepodległości.

„Certyfikat nadaje wysoką rangę przedsięwzięciom, podejmowanym przez przedszkole/szkołę, która staje się wzorem do naśladowania. Placówka uzyskuje prawo posługiwania się tytułem w oficjalnych sytuacjach. Ponadto zostaje wpisana do rejestru Śląskiego Kuratora Oświaty. Rejestr ten jest publikowany i aktualizowany na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach po kolejnej edycji projektu.”– informuje Anna Kij, dyrektor Wydziału Jakości Edukacji w Kuratorium Oświaty w Katowicach

Oceny realizowanych przez szkoły i przedszkola działań w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego dokonała Kapituła, którą tworzyli: Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty, Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Sznajder – Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach, Anna Rakocz – Przewodnicząca Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Represjonowanych w Stanie Wojennym, Romuald Kubiciel – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/5PAaNrJX8NkSXTMZ8