Światowy Dzień Staroci

W kalendarzu świąt nietypowych 2 marca to Światowy Dzień Staroci. Chcąc upamiętnić ten dzień w naszej szkole, uczniowie klas IV-VII pod opieką Pani Joanny Hameli-Oczek, przygotowali sentymentalną wystawę kultowych przedmiotów. Przechowywane lub ukryte na strychach i w piwnicach przedmioty niegdyś codziennego użytku, dziś znalazły się w centrum uwagi. Nasi uczniowie oglądając i dotykając je, mogli poczuć ducha minionych lat. Wśród eksponatów znalazły się m. in: stare lampy, żelazko, tarka do prania, młynek do kawy, płyty winylowe, stare monety, zdjęcia, gazety i wiele innych ciekawych przedmiotów. Niezwykłym eksponatem – nadal działającym – okazał się stary rzutnik „Jota”. Uczniowie mogli nie tylko obejrzeć bajki sprzed lat, ale również mieli możliwość wcielenia się w rolę operatorów rzutnika.

Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/enyfGtYhd1thXapPA