III Powiatowy Turniej Warcabowy „Warcaby – wspólna pasja”

28 IV 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Borze Zajacińskim odbył się III Powiatowy Turniej Warcabowy „Warcaby – wspólna pasja” pod patronatem Starosty Powiatowego Zdzisławy Kall oraz Wójta Gminy Przystajń Henryka Macha. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund 10 minut na zawodnika. Organizatorem tego turnieju był Pan Marek Jelonek nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajaciński oraz Pani Małgorzata Izydorczyk dyrektor GOKSiR Przystajń. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a ostatecznie wzięło w nim udział 43 uczestników z Powiatu Kłobuckiego, którzy rozgrywali wspólnie pojedynki w 4 kategoriach wiekowych. Organizacja takiego wydarzenia miała na celu ukazanie gier planszowych jako wspólną pasję wielu pokoleń, jak również ciekawą formę spędzania wolnego czasu z całą rodziną. Na turnieju mieliśmy wiele rodzin, które chętnie dopingowała swoich zawodników, co nadało temu turniejowi niezwykłego prestiżu i uroku. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów dla zwycięzców oraz medali dla każdego uczestnika rozgrywek dokonali: Dyrektor PSP im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim Bogdan Paprotny, Dyrektor GOKSiR w Przystajni Małgorzata Izydorczyk.

Kategoria I-IV

I miejsce Zachowski Piotr

II miejsce Dymarek Olga

III miejsce Brodziak Lilianna

Kategoria V-VIII

I miejsce Pasternak Adam

II miejsce Marczak Dawid

III miejsce Wróbel Karol

Kategoria seniorzy

I miejsce Kaczmarzyk Krzysztof

II miejsce Wróbel Marcin

III miejsce Marczak Szymon

Kategoria starszy senior

I miejsce Kazik Tadeusz

II miejsce Prusko Józef

III miejsce Mienkina Marek

Przygotowano również upominki dla najmłodszego i najstarszego zawodnika: Brodziak Hanna lat 5 oraz Tadeusz Kazik lat 89.

Rozgrywki przeprowadził sędzia Zygmunt Ślęzak Prezes LKS „Czarna Damka” Lututów.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego turnieju oraz zapraszamy na kolejną edycję.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/WPhywF2C9ZdCki6Y7