Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Właśnie w tym dniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim miało miejsce rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – bohaterowie niezłomni: Stanisław Sojczyński”. Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim zainteresowanie młodzieży historią żołnierzy wyklętych, a także kultywowanie pamięci o nich.

Tegoroczny konkurs przyjął formę multimedialną. Uczestnicy przygotowywali prezentacje multimedialne dotyczące osoby Stanisława Sojczyńskiego, który w murach tejże szkoły przebywał i nauczał.

Nadesłano 17 prac z 5 szkół podstawowych powiatu kłobuckiego. Jury,
w składzie którego zasiedli m.in.: historyk, plastyk i informatyk, oceniali prace uwzględniając kreatywność oraz oryginalność prezentowanego materiału, a także:

• poprawność merytoryczną i językową zamieszczonych w prezentacji informacji.
  • przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji.
  • adekwatność zastosowanych narzędzi i efektów do przedstawianych treści.
  • kreatywność oraz oryginalność prezentowanego materiału,
  • techniczną poprawność wykonania prezentacji.

Eksperci przyznali nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.
 W kategorii klas IV – V : I m. zdobyły ex aequo dwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim – Oliwia Piśniak i Zuzanna Galiczak.
 II m. otrzymała uczennica ze Szkoły Podstawowej z Przystajni – Emilia Ćwieląg, natomiast III m. jury przyznało Wiktorii Jelonek, również ze szkoły w Borze Zajacińskim.

W kategorii klas VI – VII zwyciężyła Paulina Paprotna ze Szkoły Podstawowej
w Zwierzyńcu I. II m. otrzymała Angelika Janic ze Szkoły Podstawowej
w Przystajni, natomiast III nagrodę zdobył Kacper Krawczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim.

Nagrody wręczali zaproszeni goście, m.in.: Wójt Gminy Przystajń – Henryk Mach, Dawid Smol – Dyrektor Biura Poselskiego Posła Andrzeja Gawrona, Łukasz Kiedrzyn – Członek Zarządu Komitetu Terenowego PIS i przedstawiciel Zarządu Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. w Konieczkach.

Po wręczeniu nagród odbył się krótki koncert pieśni patriotycznych
 w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim.

<Kliknij po więcej zdjęć…>