Nocni łowcy czyli zwierzęta aktywne nocą.

5 marca 2018 w naszej szkole gościliśmy Panią Elżbietę Janik z Muzeum w Częstochowie, która przeprowadziła prelekcję na temat: Nocni łowcy – czyli zwierzęta aktywne nocą. Uczniowie mogli posłuchać o przystosowaniu zwierząt do nocnego tryby życia, oraz poznać zwierzęta nocne. Zobaczyli również motyle nocne egzotyczne z rodziny Pawic oraz poznały ćmy krajowe z rodziny Zawisaków. Największe wrażenie zrobiły jednak okazy nietoperzy oraz ich zdolność do echolokacji. 
Wyjątkowym okazem podczas prelekcji była Popielica, gryzoń ściśle chroniony, który jest największym śpiochem (zasypia we wrześniu żeby obudzić się dopiero w kwietniu). Zaprezentowane zostały również Sowy Płomykówka, Uszatka i Pójdźka, Na koniec każdy uczeń mógł usłyszeć odgłosy wydawane przez nietoperze oraz sowy.