VI Gminny Turniej Sołectw pod hasłem „Tylko słabi gracze biorą dopalacze!”

W czasie trwania Ferii Zimowych – 12.II.2019r., tj. wtorek – w Publicznej Szkole  im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim, odbył się VI Gminny Turniej Sołectw w Futbolu Stołowym zorganizowany pod hasłem: „Tylko słabi gracze biorą dopalacze!”.

Turniej został poprzedzony krótką prelekcją z zakresu profilaktyki przygotowaną przez pedagoga szkolnego – panią Katarzynę Oziembała oraz zaproszonych Gości – funkcjonariuszy Policji: sierż. szt. Artur Wróż oraz sierż. Marlena Wiśniewska. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jakie zagrożenia wynikają z zażywania niebezpiecznych substancji psychoaktywnych, a także poznali konsekwencje prawne z tyt. posiadania różnego rodzaju narkotyków. Jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego – pan Marek Jelonek wraz
z Partnerami Szkoły: przedstawicielami Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji
w Przystajni – panią Małgorzatą Izydorczyk – dyrektor oraz panem Józefem Prusko – instruktor, a także z przedstawicielami Sołectw: Brzeziny – panem Edwardem Chamela
i Wilcza Góra – panem Zbigniewem Marczak –  swoją postawą promowali zdrowy styl życia, a także zachęcali do rozwijania pasji oraz spędzania aktywnie czasu w atmosferze zdrowej rywalizacji  – wolnego od używek i dopalaczy.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Zawodnicy przestrzegali zasad fair-play oraz rywalizowali ze sobą drużynowo, reprezentując poszczególne Sołectwa w trzech kategoriach wiekowych:

-Szkoła Podstawowa klasy III-VI – 7 drużyn

I miejsce – sołectwo Dąbrowa

II miejsce-sołectwo Siekierowizna

III miejsce-sołectwo Wilcza Góra

– Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII i Gimnazjum klasa III – 6 drużyn

I miejsce- sołectwo Ługi-Radły

II miejsce-sołectwo Wrzosy

III miejsce-sołectwo Górki

-Ponadgimnazjalne-7 drużyn

I miejsce- sołectwo Dąbrowa

II miejsce-sołectwo Ługi-Radły

III miejsce-sołectwo Przystajń

Dla uczestników przygotowano dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek do siatkówki, piłek do nogi oraz rakietek do tenisa stołowego, które zostały wręczone przez Dyrektor GOKSiR – panią Małgorzatę Izydorczyk, instruktora – pana Józefa Prusko  oraz nauczyciela wychowania fizycznego – pana Marka Jelonek.