65 Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego

  1. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego to wielka impreza lekkoatletyczna, która w tym roku zagościła po raz kolejny na Stadionie Śląskim. Ten najstarszy polski mityng, mający wielkie tradycje i bogatą sportową historię, odbył się 16 czerwca br. w Chorzowie.Dzięki współpracy ze Śląskim Związkiem Lekkiej Atletyki bezpłatne bilety otrzymali uczestnicy programu Szkolny Klub Sportowy .

Oprócz biletów wstępu , czekało  na nas nie tylko sporo sportowych emocji, ale i wiele innych atrakcji. W godzinach 11:40-14:30 odbyły  się imprezy towarzyszące wydarzeniu. Swoje sportowe miasteczka wystawiły m.in. Polski Związek Lekkiej Atletyki i AWF Katowice.

W „Kotle Czarownic” nie zabrakło  gwiazd polskiej i światowej lekkiej atletyki jak również naszych uczniów dopingujących razem ze społecznością Szkolnego Klubu Sportowego. W związku z rosnącą  popularnością „królowej sportu” pośród grup biorących udział w programie SKS i my możemy się cieszyć ze spotkania z  Ministrem Sportu Witoldem Bańką, Piotrem Lisek, Pawłem Wojciechowskim, Szymonem Ziółkowskim, Anitą Włodarczyk,Ewą Swoboda, PawłemFajdek, Wojciechem Nowickiem, Michałem Haratyk i wielu innych:https://kusocinski.pzla.pl/aktualnosci,gwiazdy-nie-zawiodly-grad-swietnych-wynikow-na-65-orlen-memoriale-janusza-kusocinskiego