Ślubowanie klasy I

W dniu 25września odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał kolorowym ołówkiem  Pan Dyrektor Szkoły Bogdan Paprotny. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone przez Pana Dyrektora.

Najmłodsi otrzymali również wspaniałe upominki od klasy II oraz słodycze od rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!