Warsztaty edukacyjne

Las w szkle to niezwykle modna ozdoba, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Ogród w słoiku, bo tak również nazywa się te ozdoby, jest bardzo łatwy w pielęgnacji. W dniu 29.09.2020 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych warsztatach, które zorganizowane zostały przez Pracownie Artystyczną „Ralfik” ze Skarżyska Kamiennego.  Klasa I z pomocą pana instruktora stworzyła piękny „Jurajski las w słoiku – Jajo Dinozaura”, a pozostali uczniowie żywe ozdoby zamknięte w wielkich słoikach – „swój własny fragment lasu”. Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia teoretycznego. Dzieci dowiedziały się jakie są warstwy lasu oraz jakie rośliny i zwierzęta są dla nich charakterystyczne, a także czym są ogrody w słoikach i skąd się u nas pojawiły. Tworzenie własnych ozdób w słoikach okazało się niezapomnianym doświadczeniem. Końcowym etapem warsztatów było przyozdobienie naczynia, aby nadać mu indywidualny charakter. Kamienie, szyszki, kora, figurka dinozaura – każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie.