230 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 2021 roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 3 maja 1791 roku Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego uchwalił Konstytucję 3 Maja – niosącą gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia, która stała się dokumentem tworzącym późniejszą tożsamość suwerennego narodu. Uchwalona jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych .

Aby uczcić tak doniosłe wydarzenie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym z tej okazji konkursie .

5 maja 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historyczno-plastyczno-informatycznego na plakat z okazji 230 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Do konkursu zakwalifikowało się 30 prac z klas I-III oraz 17 prac z klas IV-VIII.

Jury przyznało nagrody  zgodnie z regulaminem konkursu, następującym osobom:

Kategoria I-III:

  • I miejsce – Natalia Chrzęstek (kl.II) 
  • II miejsce – Julia Męcka (kl.I)
  • III miejsce – Kamil Kluska (kl.III)
  • III miejsce – Dawid Wiśniewski (kl. I)

Kategoria IV-VIII:

  • I miejsce – Michalina Chrzęstek (kl.IV) 
  • II miejsce – Zuzanna Galiczak (kl. VII)
  • III miejsce – Kinga Wręczycka (kl.VII)
  • III miejsce – Wojciech Krawczyk (kl.IV)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

<galeria prac>