„TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”


Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wspólnego upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, biorąc udział w ogólnopolskiej inicjatywie Bieg Tropem Wilczym, największego biegu pamięci w Polsce, który odbył się 25.III.2022r. zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Przystajni.

Bieg na symbolicznym dystansie 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) jest wspólny dla wszystkich biorących udział w tym biegu.
W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Rok później bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. W 2020 roku pobiegło około 75.000 biegaczy z 370 miast. Mapa biegu https://tropemwilczym.org/#mapa Informacje: https://tropemwilczym.org