Powiatowe Rozgrywki Warcabowe


28 IV 2022 roku w SP 2 w Kłobucku odbył się XVIII Powiatowy Turniej Warcabowy pod patronatem Burmistrza Kłobucka oraz IX Powiatowy Turniej Warcabowy pod patronatem Starosty Powiatu Kłobuckiego. W turnieju wzięło udział 51 uczestników, byli to reprezentanci szkół podstawowych z: Aleksandrowa, Białej, Borowego, Boru Zajacińskiego, Kłobucka, Konieczek, Kuleje, Łobodna, Panek, Przystajni, Węglowic, Zajączek Pierwszych, Zajączek Drugich oraz szkoły ponadpodstawowej: ZS1 w Kłobucku. Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe: I-II, III-IV, V-VI, VII-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Turniej odbywał się systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund przy czasie 15 min na zawodnika. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Starosta pan Henryk Kiepura wraz z Wicestarostą panią Zdzisława Kall. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze według zasad fair play, ale też w skupieniu i z dużym zaangażowaniem. Po trudnych zmaganiach strategicznych wyłonili się najlepsi w tej dziedzinie, którym to Starosta Henryk Kiepura oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku pani Wioletta Skoczylas wręczyli puchary i dyplomy. Pozostali uczestnicy turnieju oraz opiekunowie otrzymali okolicznościowe breloczki, dyplomy i podziękowania. Głównym fundatorem pucharów i nagród był Burmistrz Kłobucka pan Jerzy Zakrzewski dla szkół podstawowych, a także Starosta Powiatu Kłobuckiego pan Henryk Kiepura dla szkół ponadpodstawowych, dzięki temu te okazałe puchary przyciągają młodych miłośników warcabnicy i przyczyniają się do rozwoju wielu kompetencji kluczowych młodego pokolenia. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki turnieju:
KATEGORIA KLAS I-II:
I miejsce: Mateusz Juszczak -SP Bór Zajaciński
KATEGORIA KLAS III- IV:
III miejsce: Dawid Marczak- SP Bór Zajaciński
KATEGORIA KLAS VII-VIII:
I miejsce: Szymon Marczak- SP Bór Zajaciński