PODSUMOWANIE IV OTWARTEJ LIGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH IM. ZDZISŁAWA POROCHNICKIEGO W WARCABACH 100-POLOWYCH POD PATRONATEM BURMISTRZA KŁOBUCKA

Warcaby to sport umysłowy, który rozwija zdolności logicznego i szybkiego myślenia. Każda warcabowa rozgrywka jest ćwiczeniem dla wyobraźni, gracze muszą przewidywać kolejne ruchy i wizualizować sobie ustawienia pionów na planszy. Grając w warcaby, ćwiczymy zatem nasz umysł i rozwiązujemy w ten sposób różne łamigłówki, nie zdając sobie nawet z tego sprawy i to właśnie jest inspiracja do zorganizowania cyklu spotkań rozgrywek warcaby 100-polowych zorganizowany przez SP 2 w Kłobucku. W roku szkolnym 2021/2022 do rozgrywek w lidze przystąpili również najwięksi pasjonaci tej dyscypliny reprezentujący cztery szkół naszego powiatu: Publiczna Szkoła Podstawowa w Borze Zajacińskim, Szkoła Podstawowa w Pankach, Szkoła Podstawowa w Węglowicach oraz gospodarze Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku. Rozegrano siedem spotkań systemem kołowym (dwa koła), tempo gry 15 min na zawodnika. Po podsumowaniu punktów z siedmiu turniejów, w kategorii drużynowej uczniowie Szymon Marczak, Dawid Marczak, Karol Radomski i Michalina Chrzęstek zajęli II miejsce. Natomiast w kategorii indywidualnej II miejsce uzyskał Szymon Marczak. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu na miarę warcabnicy 100-polowej, życząc dalszych samych udanych partii, uczestnikom niegasnącego zamiłowania i pasji do tej jakże rozwijającej i wciągającej gry. Serdeczne podziękowanie dla SP Kłobuck za organizacje i gościnność w tak znakomitych rozgrywkach.