XXII Dzień Papieski

Dnia 24.10.2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, „Nie lękajcie się!”. Te słowa mówił Jezus do swoich uczniów; te słowa wypowiedział również papież Jan Paweł II podczas inauguracji swojego pontyfikatu 22 października 1978 roku. Słowa te wybrzmiały także w czasie przedstawienia, które przygotowali uczniowie klasy VIII, IV i I pod kierunkiem pani Aleksandry Kierat, oprawę muzyczną wykonał pan Marek Buchwald.

XXII Dzień Papieski  został uczczony uroczystą akademią poświęconą największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata – papieżowi Janowi  Pawłowi  II.

Uczniowie przedstawili postać Papieża Polaka od urodzenia, poprzez czasy dzieciństwa, gimnazjum, studiów, okupacji, kapłaństwa  oraz czasu spędzonego na stolicy Piotrowej.

Życie Ojca Świętego, wspólne pieśni oraz wzruszające słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed laty, a dziś ustami dzieci wprawiły wszystkich słuchaczy w wielką zadumę i refleksję.

W czasie przedstawienia nie zabrakło ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II – „Barki”.

Rodziców Karola Wojtyły w przedstawieniu z wielką powagą odegrali: Lena Dragan i Szymon Marczak,  małego Karola odważnie reprezentował  Kubuś Marczak. Dziewięcioletniego Karola zagrał Radek Koślik. Główną rolę, czyli osobę papieża odegrał Karol Radomski, który znakomicie wcielił się w postać Jana Pawła II. Księdza z programu „Ziarno” zagrał Oskar Wręczycki.

Dzień Papieski to jedna z okazji, by się zatrzymać i skupić na przesłaniu, które pozostawił nam Jan Paweł II. Niech dewiza Jana Pawła II: „Nie lękajcie się!” stanie się dla każdego z nas motorem do dalszych działań.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Nie ma lepszego  od Jana Pawła II”. Przy utworze „Ty tylko mnie poprowadź” wszyscy zebrani otrzymali od Papieża  pamiątkowe obrazki.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/RhgxcSVdJc4ssCTw8