Eko wyzwanie

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej ideę cyrkularności. Eko wyzwanie ma na celu promowanie idei cyrkularności, a przy okazji wsparcia działań Fundacji Digital University na rzecz młodych kobiet ze środowisk zagrożonych wykluczeniem w ramach programu Uniwersytet Sukcesu. W okresie od 9 stycznia do 27 stycznia trwała zbiórka ubrań. Uczniowie klas: IV, V, VI i VIII mogli wziąć udział w wymianie ubrań. Podczas ogłaszania zbiórki była pogadanka o idei cyrkularności, a także jak ważne jest wsparcie potrzebujących. Zebrano około 60 kg ubrań, która nadaje się do drugiego obiegu. W ramach tej akcji każdy 1 kg przekazanej odzieży zostanie przeliczony na 1 zł wsparcia na rzecz młodych dziewczyn ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.