Wycieczka wolontariuszy do Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie.

W dniu 02.02.2023 r. wolontariusze klas: IV i V Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim, odwiedzili Ośrodek Edukacyjny w Kalinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach tematycznych.

Celem działalności Ośrodka jest m.in. propagowanie szeroko pojętej ekologii, a w szczególności upowszechnianie wiedzy na temat parków krajobrazowych. Oferta edukacyjna Ośrodka kierowana jest do odbiorców z każdej grupy wiekowej: dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych.

Tematem przewodnim warsztatów były: ,,Mokradła” i ,,Wilki”.  Uczniowie wysłuchali ciekawych informacji dotyczących występowania mokradeł oraz zwierząt je zamieszkujących. Podczas spotkania mieli okazję badać tropy zwierząt i różnicować je. Obejrzeli też ekspozycję przyrodniczą przedstawiającą ekosystemy leśne i obszary wodno-błotne.

Po zakończeniu części dydaktycznej, godzinę spędzili na świeżym powietrzu, oraz upiekli kiełbaski na ognisku.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/JhUf1cvRzUcCe5nr5