,,Tacy byliśmy jeszcze wczoraj” – wolontariusze czytają najmłodszym.

Akcja czytania przedszkolakom trwa!

Wolontariusze klas III – VIII przynajmniej raz w tygodniu odwiedzają  najmłodszych, czytają bajki, zadają im przygotowane przez siebie zagadki. Uczniowie wykazują się pomysłowością i kreatywnością. Starają się, oprócz przygotowanego tekstu, zainteresować maluszków swoim ciekawym strojem, który nawiązuje do tematu bajki czy opowiadania.

Czytanie pozytywnie wpływa na rozwój maluszków. Nie tylko pomaga im lepiej zrozumieć otaczający świat, ale rozwija wyobraźnię i buduje więź emocjonalną ze starszymi kolegami i koleżankami. Ważne by wzorce, które prezentowane są dzieciom, za pomocą literatury, były po prostu mądre, uczyły wrażliwości
i wyrażania emocji.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/doWfAbHAffEPhe8G6