„Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Poniedziałek  27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji Przystajń odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Udział w nich wzięli uczniowie oraz uczennice ze szkół podstawowych z terenu gminy.

Organizatorem turnieju był Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Przystajni przy współpracy z Urzędem Gminy Przystajń

W eliminacjach gminnych turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom” rywalizowało 21 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Przystajń w dwóch grupach wiekowych. Laureatami gminnych eliminacji zostali:

I grupa wiekowa, klasy I-IV:

  • I miejsce – Radosław Koślik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Borze Zajacińskim
  • II miejsce – Jakub Polak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Borze Zajacińskim
  • III miejsce – Michał Żurkowski –  Szkoła Podstawowa w Przystajni

II grupa wiekowa, klasy V-VIII:

  • I miejsce – Szymon Zawierucha – Publiczna Szkoła Podstawowa w Borze Zajacińskim
  • II miejsce – Szymon Marczak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Borze Zajacińskim
  • III miejsce – Dominik Szyszka – Szkoła Podstawowa w Przystajni

Uczestnicy turnieju wykazali dużą wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej a do etapu powiatowego zakwalifikowali się zdobywcy najlepszych wyników, czyli Radosław Koślik, Jakub Polak, Szymon Zawierucha, Szymon Marczak.

W skład jury eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie w Przystajni weszli: przewodniczący jury Tomasz Izydorczyk, Henryk Mach, Agnieszka Zabawa, Małgorzata Izydorczyk, Jarosław Gmyrek, Bartłomiej Andczak, Marek Jelonek.

Serdecznie gratulujemy awansu do eliminacji powiatowych i życzymy powodzenia.