Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony corocznie 1 marca poświęcony jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz liczni goście, a także  społeczność  szkolna. Mieliśmy okazję gościć:
Wójta Gminy Przystajń  – Pana Henryka Macha,
Sekratarz Gminy Przystajń – Panią Agnieszkę Zabawę,
W-ce Przewodniczącą Rady Gminy – Panią Aleksandrę Kierat,
Członka Stowarzyszenie Ziemi Częstochowskiej “Solidarność i Niezawisłość”  – Pana Zbigniewa Bonarskiego,
Pana Wojciecha Lisieckiego – bratanka ktp. Stanisława Lisieckiego „Jaguara”,
Sołtysa Boru Zajacińskiego – Pana Józefa Chrzęstek,
oraz Laureatów VII Powiatowego Konkursu „ Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni wraz z opiekunami.

Uczniowie kl. VI I VIII przedstawili widowisko, które było hołdem dla żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego za „świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”. Ta opowiedziana historią podziękowaliśmy wszystkim Wyklętym – Niezłomnym za to, że możemy żyć w wolnym kraju.

Podczas uroczystości został również rozstrzygnięty VII Powiatowy Konkurs „ Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” na prezentację multimedialną, którego bohaterem tym razem był
 ktp Stanisław Lisiecki „Jaguar”.

GALERIA ZDJĘĆ => https://photos.app.goo.gl/avZbWb83znuuso4X7