Pierwszy Dzień Wiosny 2023

21 marca uczniowie naszej szkoły radośnie przywitali wiosnę.

Szkoła wypełniona była kolorami, gdyż tego dnia okazaliśmy swoje wsparcie oraz zwróciliśmy szczególną uwagę na potrzeby osób zespołem Downa. Uczniowie podczas przerw wykonywali kolorowe skarpetki, które rozwieszali na korytarzu. Każdy ubrany był w dwie różne, kolorowe skarpetki. To właśnie kolorowe skarpetki są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

W pierwszym dniu wiosny odbył się również kreatywny konkurs na „Super Klasę”. Do wykonania były dwa zadania, wymagające zarówno użycia wyobraźni, jak i zmysłu konstrukcyjnego. Pierwsze to zbudowanie konstrukcji, charakterystycznej dla wybranego przez klasę kraju, a drugi to stworzenie plakatu. Zapraszamy do obejrzenia

GALERII